کاربرد پلاستیک در صنعت حمل و نقل

صنعت پتروشیمی

در حال حاضر، پلاستیک های مهندسی توانسته اند بهترین گزینه برای جانشينی مواد مهندسی سنتی، در صنعت پتروشیمی شوند. برای ذکر علت این موضوع، می توان به طیف گسترده آن ها، کاربرد و ترکيب منحصر به فردشان در تمام مراحل پالايش در خشکی و دريا اشاره نمود.

پلی اتراترکتون (پیک یا PEEK) يکی از انتخاب های مناسب در صنعت پتروشیمی، بخصوص برای آب بند شيرها، رايدر رينگ و گايد رينگ ها می باشد. از ویژگی های شاخص آن می توان به تحمل حرارتی خوب، مقاومت های شيميايی عالی و نيز مقاومت های مکانيکی بالا اشاره نمود.

در صنعت پتروشیمی از محصولات پليمری می توان بعنوان جداکننده های لوله های حفاری در آب و ساحل، بلوک های پرکن نفت، آب بند لوله ها و شيرها، بوشن های ضد سايش زير آب و خشکی، رينگ های رايدر و انواع پکينگ ها و … استفاده کرد.

همچنين محصولات تفلون (پی تی اف ای یا PTFE) و ترکيبات آن در قسمت هايی که سيال از آن عبور می کند، می توانند در صنعت پتروشیمی کاربرد داشته باشند.

اين کاربرد به دليل مقاومت شيميايی، حرارتی و مقاومت در مقابل کليه ی اسيدها می باشد. از تفلون (پی تی اف ای یا PTFE) بعنوان گسکت، لوله، پمپ، لاینر لوله، شیر، تانک و راکتور، کابل های کنترلی بدلیل خواص ویژه ای که دارد، استفاده می شود.

مقاومت در برابر خوردگی فلوئورپلاست ها، تجهیزات و سیستم یکپارچه را برای صنعت شیمیایی حفظ می کند. تفلون نه تنها به محافظت از کارگران کمک می کند، بلکه باعث کسب مزایای ارزشمندی برای کسب و کار از جمله بهره وری بالاتر و مسئولیت کمتر بالقوه می شوند.

, , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست