صنعت پتروشیمی

  • خانه / Blog / صنعت پتروشیمی
کاربرد پلاستیک های در صنعت پتروشیمی

صنعت پتروشیمی

در حال حاضر، به دليل طيف گسترده پلاستيک هاي مهندسي و کاربردي و ترکيب منحصر به فردشان در تمام مراحل پالايش در خشکي و دريا، بهترين گزينه براي جانشيني مواد مهندسي سنتي استفاده شده در اين صنعت مي باشند. مجددا به سبب تحمل حرارتي خوب، مقاومت هاي شيميايي عالي و نيز مقاومت هاي مکانيکي بالا، پلي اتراترکتون پیک (PEEK) يکي از انتخاب هاي مناسب در اين صنعت بخصوص براي آب بند شيرها، رايدر رينگ و گايد رينگ ها مي باشد.

پيک ها بدليل داشتن پايداري حرارتي، مقاومت در برابر مواد شيميايي مضر و عناصر طبيعي، ميزان خرابي را کاهش مي دهند و در صنعت پتروشيمي براي گسکت، ترکيبات شير، آب بند و فيلتر استفاده مي شوند.

در اين صنعت از محصولات پليمري مي توان بعنوان جداکننده هاي لوله هاي حفاري در آب و ساحل، بلوک هاي پرکن نفت، آب بند لوله ها و شيرها، بوشن هاي ضد سايش زير آب و خشکي، رينگ هاي رايدر و انواع پکينگ ها و … استفاده کرد.

همچنين محصولات PTFE تفلون پي تي اف اي و ترکيبات آن در قسمت هايي که سيال از آن عبور مي کند، مي توانند کاربرد داشته باشند. اين کاربرد به دليل مقاومت شيميايي، حرارتي و مقاومت در مقابل کليه ي اسيدها مي باشد. از تفلون بعنوان گسکت، لوله، پمپ، لاینر لوله، شیر، تانک و راکتور، کابل های کنترلی  بدلیل خواص ویژه ای که دارد، استفاده می شود.

مقاومت در برابر خوردگی فلوئورپلاست ها، تجهیزات و سیستم یکپارچه را برای صنعت شیمیایی حفظ می کند. آنها نه تنها به محافظت از کارگران کمک می کنند، بلکه باعث کسب مزایای ارزشمندی برای کسب و کار از جمله بهره وری بالاتر و مسئولیت کمتر بالقوه می شوند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.